Kolileme

Kategori: Kolileme

Ürünlerimizi kolilerken, başta müşteri talepleri olmak üzere bir çok noktayı dikkate alıyoruz. Genel olarak kullandığımız koli çeşitlerimiz; 1- 50*80*50 cm'lik yatay koliler: İçine yaklaşık 22 adet takım elbise sığan, yer ve nakliye ücretlerini düşüren kolileme çeşididir. 22 adet takım elbise yatık bir koli içine konularak yola çıkarılır. Ürünler gittiği yerde tekrar koliden çıkarılır, buharlı ütü ile askıda ütülenir. Bu ütü işlemi çok kısa bir ütü işlemidir. Sadece buhar verilmesi yeterlidir. 2- Ülkeye göre Koli: Bazı ülkelerde belirli ölçüler önemlidir. Gümrük Müdürlüğü çalışanları kolileri ölçüsüne göre vergilendirir. Bu sorunu aşmak için, müşterinin talebine uygun koliler yapar ve ürünleri bu kolilerde göndeririz. ABD gibi ülkelerde bu tür kolileme yöntemleri kullanılmaktadır. 3- Koli başına Azami Ürün: İşçiliğin ucuz olduğu ülkeler için kullanılan yöntemdir. Ürünler askısız şekilde kolilenir. Aynı zamanda katlanan ürünler koliye yerleştirilir. Böylelikle her koli içine yaklaşık 40 adet ürün sığar. Taşıma ücreti çok düşük olur fakat ütü ve benzeri işlemlere ihtiyaç duyulur.

4- 76*45*103 cm Askılı Koli: İçine yaklaşık 11 adet takım elbise veya damatlık konularak gönderilen kolilerdir. Nakliye ve yer konusunda dezavantajlıdır. Fakat birden fazla mağazası bulunan müşterilerimiz için verimlidir. Çünkü her mağazaya özel kolileme yapılır; ürünler koliden çıktığı gibi satılabilir. Herhangi bir kırışma, bozulma olmaz. Koliden çıkarılan ürün satışa hazırdır.

5- Askılı Kamyon (Tır): 1500 veya daha fazla ürünü sevk ederken kullanılan yöntemdir. ürünler, kamyon içine askı ile yüklenir. Böylelikle deponuza varan ürünler satışa hazırdır. Ürün adedi yüksekse en verimli yoldur.